Notice: A non well formed numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/d/3/d33cc54e-a2db-4311-a33c-a1470de12d45/pridekosice.sk/web/wp-includes/functions.php on line 104

Notice: A non well formed numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/d/3/d33cc54e-a2db-4311-a33c-a1470de12d45/pridekosice.sk/web/wp-includes/functions.php on line 106

Notice: A non well formed numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/d/3/d33cc54e-a2db-4311-a33c-a1470de12d45/pridekosice.sk/web/wp-includes/functions.php on line 108

Notice: A non well formed numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/d/3/d33cc54e-a2db-4311-a33c-a1470de12d45/pridekosice.sk/web/wp-includes/functions.php on line 109

PRIDE Košice 2017 – Dúhový sprievod a hudobný festival

Detaily o udalosti

  • štvrtok | 2. September 2017
  • 12:00 - 18:00
  • Tabačka KulturFabrik, Gorkého 2, Košice

Už po piaty raz sa stretávame spoločne so všetkými z vás, ktorí podporujú svoju komunitu alebo svojich priateľov, známych a rodinných príslušníkov či samotnú myšlienku spoločenského porozumenia a rovných práv pre LGBTI osoby na Slovensku.

12:00 hod.
Stretávať sa začneme v Tabačke, kde sa už o 12 hod. začne workshop vo vytváraní transparentov – ak teda máte nejaký nápad, ale chýbajú Vám doma dostatočné materiály (výkresy, paličky, fixy a podobne), tak stačí prísť skôr a vytvoriť si vlastný transparent.

13:00 hod.
Na pódiu vstúpia FREEDOM BROTHERS a otvoria tak hudobný festival, ktorý je súčasťou tohto dňa!

Divoká kapela z Poľska dôjde rozprúdiť krv pred sprievodom! Jej melodráma pripomína uhrančivé pohľady Buda Spencera a Terrenca Hilla tesne pred pištoľníckym súbojom, a pritom nám tak známy archetyp dediského správania, ktorý máme s Poliakmi takmer identický. Zazneje intímna lyrika a romantika drsného drevorubača, ktorá vášnivo a nežne skolí aj severskú sekvoju…. priam Herľany mužnosti v hlasoch!
Musíte zažiť to meniace sa tempo s cigánsky inšpirovanými rytmami, eklektiku amerického folku, bluesu, country a rock’n’rollu, ktoré Vás nenechajú sedieť na stoličkách. Ani škrupulentní editori Wikipedie by ich vystúpenie neopísali inak ako šialené divadlo či divný cirkus. Nestačí tisíckrát počuť, ani raz vidieť – ako by aj, keď dve predstavenia zo sto nie sú identické.
Niko Soszynski (banjo, bicie, spev), Mateusz Plesniak (akordeón, gitara, spev), Pawel Kus (bass, spevy) a Arek Hawro (trúbka), ktorí od roku 2013 servírujú masívnu dávku antidepresív, chaosu a zábavy, potvrdili aj počas turné Freeborn Brothers po Európe, Brazílii a USA, kde vraj Poliaci spoľahlivo zabodovali.

14:00 hod.
DÚHOVÝ SPRIEVOD MESTOM
Slávnostné otvorenie zhromaždenia PRIDE s pripomenutím pravidiel začne o 14 hod. a o pár minút na to vyštartuje Dúhový sprievod PRIDE na cestu centrom Košíc. Vrátime sa spolu zase späť do Tabačky, kde bude program pokračovať hudobným vystúpením skupiny KochGarden a The Youniverse.

15:30 hod.
KOCHGARDEN

Tak ako sa v Kochovej záhrade – tejto skoro zabudnutej časti Bratislavy – nachádza veľká zmes rôznych cudzokrajných rastlín a stromov, tak sa aj kapela KochGarden snaží miešať dokopy rôzne zvuky – elektronické, živé, temné aj veselé. Traja muzikanti a jedna speváčka, to je zostava, ktorá Vás zavedie do sviežich vôd špinavého elektropopu plného melódii, skvelých basových groovov a podmanivých rytmov. Kapela (Samuel Machajdík, Martina Repková, Martin Chren a Jakub Červený) má za sebou množstvo koncertov, dve vydané EPčka a zopár úspešných singlov, ktoré bolo možné počuť aj v éteri Rádia_FM, predstavili ju aj na Rakúskom rádiu FM4 a českom rádiu Wave. Aktuálne sa im v štúdiu Lososound mixuje úplne nový materiál, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta v najbližších týždňoch. Ak máte radi silný ženský vokál, prepracovanú rytmiku a rôznorodosťzvukov a melódií, nenechajte si tento koncert ujsť.

17:00 hod.
THE YOUNIVERSE

The Youniverse je energická alternatívna blues-rocková kapela poskladaná z Jerguša Oravca na gitare a Tammy Nižňanskej pri mikrofóne. Môžte očakávať surovú riffovú gitaru, ako aj bluesové motívy a hip-hopové beaty, najnovšie pretkané r’n’b a elektronikou. Hudba je podčiarknutá silnými vintage vplyvmi, kostýmami, sexy hudobníkmi a okorenená glittrom. A celé je to, tradične, naboso a nahlas. V roku 2016 vydali svoje debutové EP a v minulosti ste ich mohli vidieť predskakovať Saténovým rukám či Le Payaco.